Ještě před lety toto území užívali zahrádkáři. Osada tu byla ale před časem zrušena. Od té doby je území nevyužité a je zarostlé náletovými dřevinami.

„Uprostřed tohoto území by vzniklo centrum, na kterém by byla postavená socha svatého Floriana, ale i zvonkohra,“ informoval náměstek Petr Keřka (ODS) s tím, že realizace by mohla začít přibližně v roce 2011, náklady na ni ale ještě nejsou známy.

V důvodové zprávě, kterou projednávali tento týden karlovarští radní, například stojí i to, že kaple svatého Floriana má v Tašovicích své opodstatnění vzhledem k tomu, že v této čtvrti sídlí požární sbor s šedesátiletou tradicí. Ve studii se také počítá s novými chodníky a veřejným osvětlením, ale i s prověřením stávající kanalizace ve Slovanské ulici. Právě ta navazuje na plánovanou oddychovou zónu.

Jenomže obyvatele právě této ulice a k ní přilehlých více než odpočinkové území trápí katastrofální stav místních komunikací, za nějž je odpovědný konkrétně karlovarský magistrát. Přitom právě Slovanskou ulici „zdobí“ jeden výtluk vedle druhého, a to už několik let.

Náměstek Keřka na to reagoval, že si tento podnět zapíše. „Po ukončení zimní sezóny by měla správa komunikací prověřit, v jakém stavu komunikace jsou. Pokud se skutečně zjistí, že výtluky v Tašovicích jsou velké, měla by je správa komunikací opravit,“ dodal Keřka.