Hned tři znalce už oslovilo vedení města v souvislosti s prodejem mateřské školy v ulici Krále Jiřího, kterou provozuje manželka zastupitele za ODS Michaela Kemrová Linhartová. Případ se tak znovu otevírá.

Kemrová si chce prostory od města koupit. Prodej už schválili zastupitelé na listopadovém jednání, a to na základě vypracovaného znaleckého posudku od Jana Moravce. Jenže zastupitelé z Pirátů na prosincovém jednání upozornili, že v posudku se ztratilo 96 metrů čtverečních. Nebyly do finální ceny, která byla stanovená na 8,5 milionu, zahrnuty. Rozdíl v částce je přitom více než 2,5 milionu korun. Piráti se kvůli posudku obrátili už i na Krajský soud v Plzni.

Vedení města se tak rozhodlo, že si na školku nechá zpracovat posudek nový, který by měl říci, jaká cena je správná. „Už jsme jednoho znalce měli, ale ten zakázku nakonec odmítl. Hledáme nového,“ informovala minulý týden primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. „Nového znalce jsme už našli, posudek zpracovává. Doufám, že bude hotový do jednání zastupitelstva, které se koná v úterý,“ dodala tento týden.

Upřesnila, že znalec záměrně nepochází z regionu.

Ilustrační foto.
Za vyhrožování hrozí muži čtyři roky za mřížemi

Moravec říká, že posudek vypracoval správně, více se ale s Deníkem bavit odmítl. „Postupoval v souladu se zákonem. Těch rozdílných 96 metrů prý ohodnotil na nulu, protože se jedná o zanedbané prostory v suterénu, a v ceně je tak nezohlednil,“ vysvětila Ferklová kalkulaci.

Dodala, že pokud cena z nového posudku vzejde vyšší, bude se prodej školky na zastupitelstvu revokovat. „Pak se budeme zabývat také otázkou, zda původní znalec má oprávnění mít kulaté razítko,“ uzavřela primátorka.

Kemrová Linhartová už dříve pro Deník uvedla, že se novému posudku nebrání. „Pokud je znalecký posudek vyhotoven nesprávně, tak jsem toho názoru, že je potřeba jej jednoznačně přepracovat,“ prohlásila.

Ilustrační foto.
VIDEO: Policie zatkla Vietnamce, který prodával pervitin