Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černou stavbu v Bulharské zkoumá krajský úřad

Karlovy Vary – Naprosto bezmocní si připadají spolumajitelé domu v Bulharské ulici 25. Od roku 2005 protestují proti stavbě bazénu a sauny, které v suterénu začal budovat jejich soused, arménský podnikatel Levo Divatyan.

27.10.2010
SDÍLEJ:

Naprosto bezmocní si připadají spolumajitelé domu v Bulharské ulici 25. Od roku 2005 protestují proti stavbě bazénu a sauny, které v suterénu začal budovat jejich soused, arménský podnikatel Levo Divatyan.Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

Ačkoliv měl podnikatel Levo Divatyan dle nařízení stavbu odstranit, zažádal o dodatečné povolení a nyní čeká na legalizaci celé stavby.

„Jde o stoletý dům, který těmito úprav úpravami velmi trpí. Máme strach, že bude narušena statika domu. Praskliny už jsou viditelné, zdi jsou mokré, ale my vůbec nevíme, co vlastně ve sklepě dělá. Do jeho bytu nesmíme vstoupit, se stavebnímu úpravami nejsme vůbec obeznámeni,“ vysvětluje Josef Kupka, jeden ze spolumajitelů domu.

Poslední šetření stavebního úřadu o dodatečném povolení bazénu a sauny se na této stavbě konalo letos 5. října. Za stavební úřad jej vedli úředníci Hana Egermaierová a Michal Venc. Divotyana zastupoval Karel Drahokoupil, který mu také bazén a saunu projektoval. Zástupce spolumajitelů domu, jehož vybavili plnou mocí, k účasti na tomto řízení, nebyl úředníky a Divotyanem do bytu vpuštěn. Podle magistrátu oprávněně.

„Další postup stavebního úřadu bude zcela v souladu se stavebním zákonem. Stavební úřad zahájil řízení, obdržel řadu námitek ostatních účastníků, které musí zohlednit a vydat na základě všech zjištěných skutečností rozhodnutí,“ sdělil další postup stavebního úřadu v kauze Bulharská 25.

Rozhodnutí ale stále nepadlo. Celou záležitost nyní prověřuje Krajský úřad Karlovarského kraje.

„Ve věci Bulharské 25 vedl stavební úřad dvě řízení. Řízení o odstranění stavby a posléze na žádost stavebníka o dodatečném povolení stavby. V řízení o odstranění stavby se odvolali spolumajitelé objektu. Odvolání řeší v současné chvíli Krajský úřad Karlovarského kraje, stavební úřad čeká na jeho výsledek,“ vysvětlil Jan Kopál.

Podle krajské mluvčí Jany Pavlíkové ale krajský úřad posuzuje jiné námitky.

„Minulý týden jsme obdrželi dva podněty k přezkoumání závazného stanoviska orgánů památkové péče karlovarského magistrátu, na které budeme reagovat v zákonné lhůtě třiceti dnů,“ vysvětlila mluvčí. Dodala, že krajský úřad v současnosti odvolání spolumajitelů objektu v řízení o odstranění stavby zatím neřeší, protože z magistrátu nebylo ještě doručeno. Stavební úřad musí s odvoláním seznámit všechny účastníky řízení. Na to má třicet dní.

Autor: Ivana Kalinová

Místo události:
27.10.2010
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

Ilustrační foto

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Akční Vladař podpoří místní projekty stovkami milionů

Karlovarsko - Po několikaletém úsilí má Místní akční skupina (MAS) Vladař schválenou strategii komunitně vedeného rozvoje. Jde o moderní trend v podpoře rozvoje venkovských oblastí a využití principu plánování tak zvanou metodou Leader.

Bečovu se víkend nepovedl, inkasoval 20 gólů

Karlovarsko – Nepovedený víkend. Ten si ´užili´v okresním přeboru fotbalisté bečovského Slavoje, kteří měli na programu hned dvě utkání.

Dealeři měli doma kilo „marjány“

Karlovarsko - Téměř jeden kilogram marihuany objevili kriminalisté při domovní prohlídce u dvou drogových dealerů, šestatřicetiletého muže a stejně staré ženy.

Naši prvňáci v Karlovarském deníku: představíme prvňáčky ZŠ Dalovice

Karlovarsko - Ve středu 18. října najdete v Karlovarském deníku prvňáky ze ZŠ Dalovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení