Návštěvníci Plešivce se nyní mohou projít po zcela nové stezce. Ta je zajímavá tím, že na ní najdou dřevěné sochy inspirované dávnými pověstmi.

„Pravidelně se u nás v Abertamech koná řezbářské sympozium, a proto nás napadlo požádat řezbáře o zhotovení těchto soch na novou stezku,“ nastínil vznik nápadu Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam. „Jsme moc rádi, že se jim nápad líbil a sochy zhotovili. Stezka je dlouhá zhruba šest set metrů a pro návštěvníky jsou tam připraveny i lavičky, ze kterých je opravdu nádherný výhled například na Ostrov nebo Velký Rybník,“ dodal Lakatoš.

Otevírání nové stezky se zúčastnili i samotní řezbáři, kteří zároveň tráví čas právě na zmíněném tradičním sympoziu v Abertamech. „Témata pro sochy jsme čerpali opravdu ze starých krušnohorských pověstí. Každý jsme na nich pracovali ve svém ateliéru,“ nastínil řezbář Jiří Lain.

Práce byla podle všech řezbářů velmi zajímavá. „Moc ráda jsem se na tomto projektu podílela. Bylo to zvláštní a zajímavé takto sochařsky zpracovávat staré pověsti,“ doplnila ke stezce sochařka Jitka Kůsová.