Silnice jsou po chemickém ošetření sjízdné se zvýšenou opatrností, většinou mokré, informují silničáři. Při nízkých teplotách ale mohou znovu namrzat. Lidé by si měli dávat pozor i na kluzké chodníky.

Teploty se v Karlovarském kraji ráno pohybovaly od minus sedmi do minus 15 stupňů Celsia. V pondělí odpoledne a večer také drobně sněžilo a sníh zůstává ležet zejména na promrzlých chodnících. Rizikové mohou být i vedlejší silnice, kde může vznikat ledovka nebo na nich zůstávají zbytky umrzlého sněhu, například v okolí Toužimi nebo Bochova.

Podle předpovědi by se teploty přes den měly přiblížit k nule. V noci na středu ale meteorologové předpovídají opět silné mrazy.

Týdenní předpověď

Česko má podle pondělní předpovědi meteorologů před sebou slunečný týden. Až do pátku by mělo být převážně jasno nebo polojasno. Teploty se budou přes den pohybovat většinou okolo nuly, v noci ale mohou padat hluboko pod ni.

Jasno nebo polojasno vydrží až do začátku víkendu. Výjimkou může být severovýchod Česka, kde má být v úterý postupně oblačno a zataženo. Už v úterý může k večeru začít na severovýchodě země slabě sněžit a ojedinělé sněžení tam potrvá i ve středu.