Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Český západ vede Petra Vodenková

Toužim - Obecně prospěšná společnost Český západ má od 1. dubna novou ředitelku. Petra Vodenková vystřídala ve funkci Ladislava Lega. Ten se jako předseda správní rady společnosti ujal vedení Českého západu na přechodnou dobu v srpnu 2015.

15.4.2016
SDÍLEJ:

NOVOU ředitelkou Českého západu je Petra Vodenková. Foto: Foto 4eský západ

„Myslel jsem, že se ředitelování budu věnovat tak dva až tři měsíce na dobu nezbytně nutnou, a nakonec z toho bylo tři čtvrtě roku. Neloučím se, naopak, jako člen správní rady budu stále nablízku a díky této zkušenosti také lépe vím, co organizace potřebuje a jak jí mohu být i nadále nápomocen," zhodnotil uplynulé období Lego.

Petra Vodenková působila roku 2008 na Karlovarském kraji jako odborná a sociální pracovnice a kontrolorka poskytovatelů sociálních služeb. Po ukončení studia na Fakultě sociálních věcí Univerzity Karlovy (obor veřejná a sociální politika) a Vysoké škole Karlovy Vary (obor sociálně právní činnost) také vedla oddělení výběru pojistného v České správě sociálního zabezpečení.

Se sociální problematikou má tedy dlouholeté zkušenosti. „Zajímám se o problematiku sociální práce, sociálních služeb s důrazem na situaci v Karlovarském kraji, a to jak pro klienty dospělé, tak pro děti, a dále o oblast individuálních projektů financovaných z prostředků Evropské unie, především z Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost," uvedla ke svému dosavadnímu profesnímu zaměření.

„Prioritou mého působení v Českém západě je podpora rozvoje týmové práce zaměstnanců organizace, jelikož jsem přesvědčena, že moderní sociální práce se bez dobře nastaveného týmu dělat prostě nedá. Cílem celého týmu pracovníků bude pokračovat v tom, co zde již při svém působení započali moji předchůdci a je i základní zásadou zákona o sociálních službách," poznamenala Vodenková.

Tato zásada podle Vodenkové zní velmi prostě, ale často je nesmírně náročné ji realizovat. Tedy poskytovat pomoc lidem ohroženým sociálním vyloučením. A to tak, aby tato pomoc osoby aktivizovala, podporovala rozvoj jejich samostatnosti a motivovala je k takovým činnostem, které nevedou k dlouhodobému setrvávání nebo prohlubování nepříznivé sociální situace. „A zároveň tak, aby tato pomoc posilovala jejich začleňování. Jsem ráda, že se má profesní dráha spojila s organizací, jako je Český západ, neboť jsem tak vstoupila do organizace, která má v oblasti sociálních služeb velmi dobré jméno a dlouhodobé zkušenosti. Doufám, že se mi podaří v dobrém smyslu slova přispět svou troškou do mlýna k jejímu dalšímu úspěšnému rozvoji a stabilitě," dodala Vodenková.

Český západ poskytuje lidem ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku (Dobrá Voda, Nová Farma, Poutnov, Horní Poutnov, Služetín, Pěkovice, Křepkovice, Hoštěc, Mrázov) sociální služby a pomáhá jim řešit jejich nepříznivé životní situace zejména v oblasti zaměstnání, vzdělávání, bydlení, zdravotní péče a kontaktu s majoritou.

Podporuje rodiny s dětmi v tom, aby děti úspěšně zvládaly školní docházku, a provozuje v Teplé vlastní textilní dílnu, kde pracují ženy, které byly dlouhodobě nezaměstnané. V Dobré Vodě a na Nové Farmě se intenzivně věnuje také komunitní práci.

Autor: Vladimír Meluzín

15.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Karlovy Vary - Řidič osobního automobilu srazil motorkáře, který ho předjížděl. Motorkář byl s těžkým poraněním páteře letecky transportován do nemocnice.

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení