Jeho 46. ročník začíná právě dnes v Thermalu. Jako hlavní filmová star přijede Céline Cousteau, vnučka nejstaršího oceánografa na světě Jacquese Yvese Cousteau, která pokračuje ve výzkumech slavného dědečka a otce. Její tvorbu znají diváci celé řady prestižních televizí.

„Céline se veřejnosti představí v pátek v hotelu Thermal v 10.45 hodin," upřesnila výkonná ředitelka festivalu Michala Korintová. Třídenní festival se ponese v duchu nejvyhlášenějšího karnevalu v Riu de Janeiru. Tomu odpovídá i výtvarné pojetí a architektura celé akce, jehož se tradičně ujal Michal Caban. „Podařilo se nám zajistit i originální brazilské tanečnice,"poznamenala ředitelka s tím, že Rio Dance Show, jak se formace ze zámoří jmenuje, se představí v pátek dopoledne opět v Thermalu.

Letošní festival, jehož součástí je i dvacátý ročník Tour Region Filmu, nabídne divákům 747 filmů ze 132 zemí světa. „Je to zhruba o osmdesát více než v minulém roce," doplnila ředitelka.

Česká produkce bude tentokrát zastoupena rekordním počtem děl. „Je jich 143," upřesnila počet Korintová.

V rámci festivalu, který končí 5. října, se ukáží například herci Hana Maciuchová,Václav Vydra, Ota Jirák či Tomáš Hanák.

Samozřejmě přijedou i cestovatelé jako Vladimír Šimek a Petra Doležalová.

Podrobný program a rozpis všech doprovodných akcí je uveden na webových stránkách festivalu www.tourfilm.cz.