Nový rok nepřinese jen různá předsevzetí, ale i řadu zdražování. Cestující městskou hromadnou dopravou v Karlových Varech z peněženky více peněz nevytáhnou, ale například v Sokolově jízdné podraží.

„Opravdu žádné zdražování nyní aktuálně neplánujeme. Ceny zůstanou tak, jak jsou,“ potvrdil Pavel Bohánek, ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary.
Autobusy Karlovy Vary zatím nemůžou s určitostí říct, zda ke zdražování přistoupí. „Linková doprava je stejná, ale aktuálně jednáme s Karlovarským krajem o výši dotací a závisí také na Ministerstvu financí,“ uvedl ředitel Zdeněk Suchan.

U městských doprav, které Autobusy Karlovy Vary provozují, však Suchan připustil, že k některým změnám dojde. „V Sokolově městská hromadná doprava podraží a v Chebu ještě také jednáme,“ informoval ředitel Suchan.

Informaci o tom, že ceny zůstanou v Karlových Varech stejné, cestující vítají. „Jsem ráda, protože i takto už mi připadají poměrně vysoké, ale už jsem si na to zvykla. Kdyby přišlo další zdražování, tak by to třeba konkrétně pro mě už bylo celkem náročné,“ uvedla důchodkyně Jiřina Valentová.