VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Primátor Kulhánek stahuje žalobu na halu

Karlovy Vary - Náměstek Kotek kvůli tomu svolává jednání K20. Podrobnosti připravujeme

9.6.2011 9
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Včera, v úterý 7. června jsem na základě nepřijatého schvalujícího usnesení Radou města o žalobě ve věci KV Arena - zaplacení částky 1 063 294 537,73 Kč s příslušenstvím a určení vlastnického práva k nemovitosti - požádal prvního náměstka Jiřího Kotka, aby učinil kroky k jejímu stažení. Po veřejně deklarovaném odmítnutí tohoto požadavku a po naší vzájemné rozmluvě jsem se rozhodl dotázat všech radních na jejich názor, zda žalobu stáhnout či nikoliv. Na základě většinové vůle členů Rady města jsem odeslal dr. Pelikánovi žádost o stažení uvedené žaloby. Stažením žaloby bychom jako řádní správci veřejného majetku měli předejít vyhnutelným nákladům spojených s žalobou tak, jak je nyní podána.

Většina radních se vyslovila pro stažení žaloby s tím, že nejde o problém s její věcnou podstatou, ale s řadou nevyjasněných otázek týkajících se procesní stránky věci a ekonomických dopadů na město. Proto by po stažení žaloby měla následovat detailní diskuse nad efekty a riziky tohoto podání. Pokud dojdeme shody, že efekty převažují, bude podána znovu, po procesní a formulační stránce bezchybně zpracovaná.


Petr Kulhánek
primátor města Karlovy Vary

„Bez komentáře k vnitro koaliční problematice připisuji. Pro vyjasnění medializovaného koaličního rozporu jsem vyvolal jednání K20 na páteční odpoledne od 16 hodin. Ke kauze v podání žaloby na zaplacení miliardy a určení vlastnického práva prohlašuji, že veškeré kroky spojené s jejím podáním jsem učinil po právu a dobré víře, plně ve své přidělené kompetenci, v rámci resortů, za které nesu odpovědnost před veřejností. Polemika o tom, zdali bylo poskytnuto hodně či málo informací, zdali nejsou zodpovězena všechna či žádná rizika je legitimní. Stažení žaloby pokládám za špatný krok a signál nejen veřejnosti, ale zejména soudu. Její stažení nese také ztrátu z první fakturace 9 mil.Kč, kterou si takové rozhodnutí připíšeme k tíži své odpovědnosti.“

Jiří Kotek, 1. náměstek primátora Karlových Varů

9.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Ten, kdo tě miloval. Filmaři řeší s Vandou Kalinovou temná tajemství

Česko zpívá koledy.

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Švagři ovládli českou slamovou scénu

Sokolov – V pražské MeetFactory se uskutečnilo finále Mistrovství ČR ve slam poetry (specifický styl básnického přednesu, jehož podoba není přesně ukotvena jasnými pravidly, v principu ale platí, že přednes musí být natolik sugestivní, jímavý či zábavný, aby dosáhl největšího ohlasu v publiku).

Kino v Chodově promítá ve vylepšené 3D technologii

Chodov – Návštěvníci chodovského kina v Kulturním a společenském středisku (KASS) si od uplynulého pátku mohou užít kvalitnějšího filmového zážitku.

Napadli ho policisté. Mluvil s médii, tak nesmí do spisu

Karlovy Vary, Plzeň – Žádným trestem, ale stížností na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) v Plzni zatím pokračuje tříměsíční vyšetřování dvou policistů, kteří v Plzni koncem září brutálně napadli řidiče z Karlových Varů a bez toho, aniž by se legitimovali policejními odznaky jej častovali vulgárními nadávkami a mířili na něj pistolí.

Pánská hudební jízda v nejdeckém Klubíčku

Nejdek - Byla velká škoda, že se do nejdeckého kulturního domu v páteční večer nehrnuly davy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT