VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chaos v kočárové dopravě končí

Karlovy Vary - Nová pravidla zavede karlovarský magistrát pro kočárovou dopravu v Karlových Varech. Chaotické pojíždění kočárů s koňmi by tak mělo skončit, protože radní schválili návrh Smlouvy o užívání stanoviště kočárové dopravy.

17.10.2014 5
SDÍLEJ:

KOČÁROVÁ doprava patří k oblíbeným atrakcím v lázních.Foto: Foto Deník

„Jejím předmětem je nájem místní komunikace, na níž je situováno kočárové stání o počtu osmi míst pro kočárové povozy, o celkové rozloze 254,2 metrů čtverečných. A to s rozčleněním čtyř stání na Zahradní ulici a čtyřmi stání Divadelní náměstí. U obou stanovišť bude k dispozici hydrant. Nový provozovatel bude povinen zajistit si smluvně odběr vody a stanoviště udržovat v čistotě," vysvětlila Helena Kyselá, mluvčí magistrátu.

Karlovarští radní zároveň uložili připravit materiál na vyhlášení výběru nejvýhodnějšího návrhu na uzavření „Smlouvy o užívání stanoviště kočárové dopravy". „Přičemž vítěz vzejde z výběrového řízení a rozhodujícím kritériem je nejvyšší finanční nabídka za roční pronájem s minimální cenou ve výši 850 tisíc korun za roční pronájem," doplnila mluvčí Kyselá.

Zatím se ovšem nejedná o vypsání výběrového řízení na provozovatele stanovišť kočárové dopravy, protože samotné výběrové řízení bude vyhlášeno až novou radou města. Předpokladem je, že novými pravidly se kočárová doprava v KV bude řídit zhruba od zahájení lázeňské sezony 2015.

Úkoly od rady obdržel i technický odbor magistrátu. Ten má připravit změnu dopravního značení ve městě.

„A to zákaz vjezdu potahových vozidel do vnitřního lázeňského území, tak aby pouze držitel měl výjimku z dopravního značení umožněn vjezd do vnitřního lázeňského území," vysvětlila mluvčí. Novinkou je i to, že kočí nebude smět nabírat zákazníky během jízdy kočáru po trase.

Vedení města už dříve avizovalo, že koně smějí pracovat pouze osm hodin denně a pak je kočí musejí vystřídat.

Nájemce je povinen zajistit, aby stanoviště kočárové dopravy bylo obsluhováno kočárovými povozy, které jsou v souladu s technickými předpisy, a za jejichž technický stav nese plnou zodpovědnost. Důraz klade město i na úklid. Na vyznačeném kočárovém stání mohou stát maximálně čtyři řádně označené kočárové povozy, které budou vybaveny nádobou na napájení koně a příručním lapačem trusu. Při znečištění koňskou močí bude proveden splach komunikace.

Autor: Ivana Kalinová

17.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení