Na Karlovarsku ožijí například modlitebna Církve adventistů sedmého dne v Karlových Varech, kostel sv. Václava v Radošově, kostel Navštívení Panny Marie ve Vysoké Peci u Nejdku nebo kostel sv. Linharta v Údrči. „Údrčský kostel se snažíme zachránit už více než deset let a jsem rád, že se nám to krok po kroku daří. Včera jsme na místo dovezli dřevěnou repliku sochy Jana Křtitele, takže bude v pátek na akci již k vidění," informoval restaurátor dřevěných prvků Zdeněk Koušek, který s postupnou renovací kostela sv. Linharta pomáhá s dalšími nadšenci dobrovolně. Údrčský program pak láká návštěvníky od 19:00 na Malou zpívanou pro klid duše nebo na prohlídku památky a galerie. Toto místo je totiž veřejnosti normálně nepřístupné.

Noc kostelů se uskuteční také na Chebsku, a to v Chebu, ve Františkových a Mariánských Lázních a v Teplé. Pestrý program je nachystaný například ve františkolázeňském Chrámu svaté kněžny Olgy. Zde bude možné si během večera nejen prohlédnout chrám, ale i se zúčastnit večerní bohoslužby a nachystaná je také komponovaná přednáška věnovaná historii chrámu nebo i komentovaná prohlídka chrámu. V klášterním kostele Zvěstování Páně v Teplé si zájemci prohlédnou varhany, ale i samotný kostel, relikvie a relikviáře. V regionu se otevře také evangelický kostel sv. Petra a Pavla ve Františkových Lázních, pravoslavný chrám sv. Vladimíra v Mariánských Lázních a chebský kostel sv. Václava, evangelický kostel Pokoje, modlitebna Bratrské jednoty baptistů a modlitebna CASD společenství Vinice.

Na Sokolovsku se zapojí například také Krajková. Organizátoři tu připravili bohatý program. Po celou dobu bude možno si prohlédnout celý kostel, vystoupat na kůr k varhanám, nahlédnout do zákristie nebo oratoře, kde sedávala baronka Kopalová z Hartenbergu. „Přijďte s námi strávit příjemné odpoledne i večer, setkat se nejen s krásou architektury kostela, kulturou, historií, hudbou a křesťanstvím, ale především najít si chvilku k vzájemnému setkání spolu navzájem," zve návštěvníky Saša Pokorná. Zahájení krajkovské Noci kostelů je v 17 hodin s možností výstupu na kostelní věž a prohlídkou hodinového stroje, následovat bude divadlo pro děti v podání habartovského Kahánku. Chybět nebude ani zvonění veřejnosti na kostelní zvony. Vystoupí také kapela Crazy House Band Krajková. V podvečer se mohou návštěvníci těšit na přednášku a večer už bude patřit promítání historických fotografií Krajkové a okolí s výkladem, hudebně-poetický večer se ponese ve vážném i lehce rockovém stylu.

Kompletní seznam kostelů a jednotlivých památek lze nalézt na www.nockostelu.cz.