Sbor dobrovolných hasičů z Nejdku dostal v sobotu dopoledne velmi důležitý a užitečný dárek. Tím je nové zásahové vozidlo, které opět pomůže zvýšit možnosti a efektivnost zásahu tohoto sboru.

Potvrdil to František Němec, velitel dobrovolných hasičů. „Je to opravdu obrovský krok, protože nové vozidlo nahradí třicet sedm let starou cisternu,“ prohlásil Němec.

Hasiči tedy mají ve svém vozovém parku dva zcela nové vozy. „Jeden jsme dostali v loňském roce. Nyní se práce mezi ně rozdělí. Nová cisterna bude sloužit pro požáry a podobné situace a to druhé vozidlo umožňuje zajišťovat technické zásahy. Jsme tedy schopní toho vykrýt opravdu hodně,“ dodal velitel.
Nejdečtí dobrovolní hasiči pojmenovali novou cisternu symbolicky Anežka podle nejmladší pětileté členky sboru, která před časem náhle zemřela.

Nákup nového zásahového vozu podpořilo město, kraj i ministerstvo. „Je to opět zvýšení úrovně vybavenosti hasičů. Nejdek je totiž strategické místo, a proto je potřeba, aby bylo vybavení co nejkvalitnější. Navíc zasahují i mimo město a pomáhají na mnoha místech,“ potvrdil Oldřich Volf, náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. „Dlouhodobě máme v plánu vylepšovat vybavení hasičů a nezaměřovat se pouze na Karlovy Vary, Cheb a Sokolov,“ doplnil ho Miloslav Čermák, náměstek hejtmana.

Starosta Nejdku Vladimír Benda bral tuto cisternu jako splněný slib. „Přispěli jsme na ni 3 miliony korun. Chceme tím dát najevo, že náš sbor má plnou podporu,“ zdůraznil starosta Benda.