To jsou jen některé z bodů, které by rádo uvedlo do praxe hnutí občanů Trikolora, jehož členové včera odpoledne zahájili ve Františkových Lázních krajskou volební kampaň.

„Hlavním krokem proti odlivu obyvatel z Karlovarského kraje je ten, který platí pro celou republiku. Je potřeba přestat šikanovat ty, kteří pracují, nebo dokonce umožňují pracovat druhým,“ sdělil předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml.

„Karlovarský kraj je krásné místo pro život, a až se zlepší dopravní dostupnost a nepojedete vlakem do Prahy 3,5 hodiny a nebudete poskakovat 2,5 hodiny po dálnici, tak se může podařit přilákat sem nové investory,“ pokračoval.

Toho, že kvalitní dopravní napojení trápí kraj už mnoho let, si je vědom i kandidát hnutí Trikolora na pozici hejtmana Martin Gruber.

„Dopravní infrastruktura nám tu chybí, abychom sem mohli dostat nového investora, a dokud nebude doprava kvalitní, tak ho sem nepřilákáme,“ poznamenal Gruber.

„Je mnoho lidí, kteří z našeho kraje jezdí pracovat například do Plzně nebo do Německa. A i když si tam vydělají více peněz než v našem kraji, tak stráví na cestě několik hodin, což je taky nebaví,“ podotkl Gruber s tím, že odliv lidí z kraje je jeden z bodů, kterým se chce hnutí zabývat.

Tiskové konference se zúčastnil i kandidát do senátních voleb za obvod Cheb/ Tachov Jiří Sedláček z Tachova.