Letecká show RC modelů se koná v sobotu od 10 do 16 h v hale Basketbalového klubu Lokomotiva v Jízdárenské ulici v Karlových Varech. Program pořádaný nejdeckým týmem modelářů RC létání začne prezentací mnoha druhů letadel a bude pokračovat závodem vrtulníků, aero muzikálem, balonovou bitvou, rychlostním závodem pylonů a vystoupením Pavla Kefurta, současného nejlepšího pilota ve 3D létání s vrtulníkem v ČR.


Maraton čtení vypukne v sobotu v 16.00 ve studijním oddělení Krajské knihovny v Karlových Va– rech–Drahovicích v Lidické ulici. V každou celou hodinu začne čtení jedné povídky a program tak bude pokračovat až do 23. hodiny.


Se zimou se o víkendu rozloučí společně s vyznavači zimních sportů provozovatelé Ski areálu Novako na Božím Daru. Klub Krušných hor a saský lyžařský klub ze Saydy uspořádají supercross pro mládež ve věku od 7 do 16 let. Ve ski areálu se v sobotu na speciálně upravené crossové trati utkají mladí alpští lyžaři a snowboardisté, v neděli pak běžkaři. Startovné se díky podpoře z fondů EU neplatí a půjde především o zábavu. V sobotu i v neděli bude registrace od 8.00 hodin, od 9.00 trénink, od 10.00 kvalifikační jízdy a od 13.00 hodin finále.


Štefan Margita v karlovarském Městském divadle v sobotu od 19.30 hodin zapěje nejslavnější světové árie a písně. Známý tenorista, který účinkuje na největších světových scénách (Metropolitní opera New York, La Scala Milano), vystoupí za doprovodu mladého dynamického orchestru Quattro. Na programu jsou mimo jiné árie Una furtiva lagrima, Píseň indického kupce, Nářek Frederika, úpravy `ohnivých` maďarských a balkánských lidových písní, ukázky z Gershwinovy opery Porgy a Bess a další.

Na Jarní koncert lidových písní a tanců zve Občanské sdružení na záchranu kostela sv. Anny v Karlových Varech–Sedlci a římskokatolická farnost Stará Role. Účinkovat budou Soubor písní a tanců Dyleň, Komorní sbor Paleta a Pěvecký sbor Chorea Nova. Koncert se bude konat v kostele sv. Anny v Sedlci v neděli od 17.00 a výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na jeho opravu. ⋌