A protože se hejtmanka nechce dát, celé kolečko se zřejmě zopakuje. Nejvyšší státní zástupkyni poputuje další stížnost, a pokud ta kauzu tří parkovacích karet do podzemních garáží na náměstí Milady Horákové policii vrátí znovu, bude se vyšetřovat nadále. Škodu totiž kraj vyčíslil na 700 tisíc korun. Karlovarský kraj za ně od 1. ledna roku 2011 platil 11 tisíc Kč s DPH měsíčně.

„Policie uvedla nepravdivé a zavádějící údaje. Například nám odpověděli, že dotyčná osoba mohla podepsat smlouvu na karty podle pravidel krajské rady. Ale to není možné, protože ta umožňují podpis pouze do 250 tisíc. Jedině kdyby onen úředník požádal o výjimku,“ vysvětlila svůj neměnný postoj k případu hejtmanka Vildumetzová. Podle ní bývalé vedení hejtmanství nepostupovalo s péčí řádného hospodáře. „Smlouva na parkovací karty nebyla krajskou radou nikdy schválena a chybí evidence o zápůjčce. Podařilo se nám pouze zjistit, že parkovací karty byly objednány prostřednictvím odboru vnitřních záležitostí. Stejně tak nevíme, pro koho byla tato parkovací stání určena. Na naše dotazy nikdo nereagoval a hejtmanův řidič uvedl, že zde nikdy neparkoval,“ zdůraznila hejtmanka. A žasla nad tím, proč se v rámci tohoto prověřování nikdo z policie na tyto věci neptal.

Parkovací karty současné vedení hejtmanství kvůli hospodárnosti už zrušilo. Přesto však se na kraj vracejí jako bumerang. Parkovací karty byly objednány v roce 2011, tedy za koalice sociálních demokratů a KSČM. Jenomže bývalý hejtman Martin Havel (ČSSD) v tom žádnou senzaci ani protiprávní jednání nevidí. „Věděl jsem o nich. Využívali je politici a vedoucí úředníci, kteří potřebovali jednat na karlovarském magistrátu či ve městě. Nikdo si je ale privátně nepůjčoval,“ uvedl. On sám kartu využil přibližně desetkrát, ale kdo je za úřad objednal, to neví.