I proto se radní do krematoria vydali osobně. Nechyběli přitom také zástupce dodavatele původní kremační pece, která byla postavena před dvaceti lety a nyní je již za hranicí životnosti. Před více než rokem vyhořela její elektroinstalace.

V krematoriu se hovořilo především o tom, co je potřeba pro jeho opětovné zprovoznění a jaké potřebuje budova další úpravy a opravy, aby mohla sloužit dále. „Bereme krematorium jako prioritu a chtěli bychom mít do konce roku jasno, co s ním uděláme,“uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. Podle náměstkyně primátorky Hany Zemanové je potřeba obnovit nejen pec, ale vylepšit i stav celého komplexu budov. Radní Martin Dušek se zajímal o unikátní technologie, jako například hydraulický pohon výtahu katafalku. Návrh na obnovu krematoria bude předložen orgánům města v nejbližší době.

Karlovarské krematorium bylo postaveno tehdy samostatným městem Rybáře. Funkcionalistická budova byla navržena Erichem Langhammerem v roce 1930, stavba začala v roce 1932 a zkolaudována byla v prosinci 1933. V současnosti město pronajímá budovu krematoria provozovateli, firmě Fořt & synové krematorium – pohřební služba.