Během letoška tady došlo už ke dvěma vážným dopravním nehodám, které se staly na stejném nepřehledném úseku. Jedna si dokonce vyžádala život mladého motorkáře. Nespokojení lidé se rozhodli poslat otevřený dopis hejtmance Janě Vildumetzové s žádostí o pomoc.

Paradoxem je, že právě kraj je vlastníkem komunikace, nikoli obec, jak si mnozí chybně myslí.

V dopise si trojice v sestavě Petra Valdmanová, Monika Procházková a Šimon Dvořák stěžuje na vedení obce a jeho přístup k problému. „Bohužel, vedení obce o problému nechce slyšet a k celé věci se točí zády, obrátili jsme se tedy na vás, jako na nejvyšší možnou instanci Karlovarského kraje,“ stojí v dopise. Vedení obce se o dopisu dozvědělo až od Deníku. „Nic nevíme. Nám na obec nic nepřišlo,“ uvedl místostarosta Sadova Ladislav Ludvík.

Poté, co zjistil, o čem otevřený dopis je, byl kupodivu spokojený. „Myslím si, že je to správný krok. Konečně se obrátili na majitele komunikace, kterým je Karlovarský kraj. Jsem sám zvědav, jak tento problém vyřeší,“ uvedl Ludvík.

Iniciátoři dopisu navrhují sami několik řešení, která by měla zajistit bezpečnost na silnici. Odkazují také na znečištění od kaolínu, který se ale už dávno do sadovské kaolínky nevozí, a provoz samotné fabriky je minimální. Což potvrdil i místostarosta Ludvík.

U obou dopravních nehod byl vždy viníkem řidič a jeho nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky. Možná že stačí dodržovat maximální povolenou rychlost v obci a počítat s tím, že mokrá vozovka klouže.