Od loňských komunálních voleb stojí v čele obce Vlastimil Ondra. Na radnici není žádný nováček, v předchozím čtyřletém období působil jako místostarosta. Pokud by vyplňoval životopis, stálo by v něm mimo jiné, že sloužil 18 let u Policie České republiky. „Odešel jsem, když jsem dělal místostarostu. Obojí dohromady nešlo zvládnout. Služby, spousta administrativy na obci. Bylo to dost na hraně," konstatoval starosta.
Že je téměř nad lidské schopnosti skloubit policejní službu a práci pro obec, teď poznává na vlastní kůži i místostarosta Roman Jeníček. Dosud aktivní policista, který jako ochránce zákona působil téměř dvě desetiletí, rovněž brzy svlékne uniformu.
„Mám své odsloužené a nechal jsem si poradit od starosty, kterého práce u policie a místostarostování málem stálo zdraví. Ono se to možná nezdá, ale Potůčky hospodaří s ročním rozpočtem kolem 30 milionů korun a majetek mají za zhruba 30 milionů. Spravují velké tržiště, mají několik desítek bytů a vlastní technické služby, práce je tady spousta," poznamenal Jeníček.
Zastupitelkou Potůčků a aktivní policistkou zůstává i nadále krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. Další tři zastupitelé krušnohorské obce jsou členy hasičského sboru.