Tak tohle zaujme především ženy. Do Karlových Varů totiž míří obchod s outletovým značkovým zbožím. Měl by vyrůst v Tašovicích vedle hypermarketu Globus a postavit ho plánuje německý investor. Jenomže tak snadné to zase nebude, i když magistrát se k záměru zády nestaví. Aby mohlo outletové centrum vzniknout, je třeba změna územního plánu, protože tato lokalita je dosud vedena jako zemědělská půda.

„Zatím jsme měli k dispozici pouze studii. Podle mého osobního názoru by to bylo solidní využití této plochy a já nevidím důvod pro zamítnutí. Má to logiku. Vzniklo by zde na dvě stě pracovních míst, dobrá je i dopravní obslužnost. A ani z hlediska životního prostředí nevidím v tomto záměru žádný problém," uvedl náměstek Jaroslav Růžička (Starostové).

Negativa ale přece jenom existují. Podle náměstka Růžičky by se mohlo vylidnit centrum města a na to doplatit zdejší kamenné obchody.

Záměr podle jeho informací už projednával Výbor strategického rozvoje a územního plánování. „A spíše jej hodnotil kladně. Ani komise architektury neměla žádné zásadní výhrady," uvedl náměstek.

To jsou sice dobré zprávy, jenomže to není pro nové outletové obchodní centrum signál, že vše půjde bez problémů. Karlovy Vary totiž stále nemají dokončený územní plán a bez něj souhlas s výstavbou není takřka možný.

Podle náměstka Růžičky by mohl být tento strategický dokument města dokončen do poloviny příštího roku. Ale zase není vůbec jasné, zda změna zemědělské půdy pro jiné využití bude zastupiteli akceptována.

Podle dobře informovaného zdroje by v outletovém centru v Tašovicích mělo vzniknout na dvě stě krámků, v nichž by se ve slevě prodávalo zboží renomovaných značek. „V žádném případě by nešlo o obrovskou halu, ale o příjemný systém zástavby z jednotlivých obchůdků s ulicemi. Parkoviště je v plánu také. Zatím se pracuje na projektech. Do tohoto regionu by vhodně zapadl, vždyť outletová centra jsou velmi oblíbená a zákazníci se do nich sjíždějí ze širokého okolí. A navíc by zde našlo práci na dvě stě lidí, což je také velmi podstatné, " uvedl zdroj obeznámený s celým záměrem.

A co na to ženy? „Outletový obchod by bylo terno. Nabídka módního zboží sice není v Karlových Varech tak špatná, ale ve srovnání s jinými krajskými městy neobstojí. A luxusní zboží v obchodech v lázeňské zóně pro nás zase není cenově dostupné. Vy máte na šaty za třicet tisíc? To jsou mé dva platy," uvedla paní Lenka. „Outlet by byl prostě super," dodala.

Co je to outlet

Outlet na rozdíl od běžných obchodů nabízí značkové oblečení, boty, doplňky a vybavení domácností se slevou 30 70 procent. Idea outletového centra, pocházející ze Spojených států amerických, brzy pevně zakořenila v Anglii. Odtud se pak přesunula do celé Evropy, včetně České republiky