Kapacity intenzivních lůžek jsou nadále vyčerpány, a tak budou opět překládáni pacienti do volných nemocnic mimo Karlovarský kraj. "Máme tu ženu, je šestasedmdesátý ročník, vitální zdravá paní, která snad má jen menší nadváhu. Čekáme na její letecký transport. Její stav je opravdu vážný," informovala mluvčí sokolovské nemocnice Markéta Singerová.

Na letecký transport čeká ještě další pacient ve vážném stavu, jeden putuje do Zlína, druhý do Prahy.

"Vývoj pandemie se v kraji nelepší, naopak, počet pacientů u nás roste. V současnosti máme celkem 97 covidních pacientů, na intenzivních lůžkách nám leží 15 z nich. Pod hranici 95 hospitalizovaných jsme neklesli už hodně dlouho," konstatovala vyčerpaně mluvčí nemocnice.

Dramatické chvíle zažila nemocnice opět během uplynulého víkendu. Jen za sobotu přijala sokolovská nemocnice 25 pozitivních, dalších 18 přibylo v neděli. Pět z nich se zdravotnickému zařízení podařilo transportovat za hranice kraje. Všichni pacienti ale podle Singerové budou do nemocnice přijati.

Zdravotníci sokolovské nemocnice mezitím zpracovali smutné, ale bohužel pravdivé statistiky. Z nich vyplývá, že za letošní leden a únor zde zemřelo už 233 lidí. "Vloni to bylo za tyto dva měsíce 85 pacientů. Jen za první dva letošní měsíce bylo na oddělení ARO hospitalizováno 74 pacientů, což je skoro čtyřnásobek loňských čísel, kdy v lednu a únoru leželo na tomto oddělení 20 lidí," doplnila mluvčí Singerová.

Ilustrační foto.
Zemřel nám tatínek, v nemocnici nebyla kapacita, píší lidé ministrovi

Ani Karlovarská krajská nemocnice (KKN), pod níž spadá chebská a karlovarská, se bohužel nelepší. Počet pozitivních sice na Chebsku klesá, přibývá jich ale na Sokolovsku a Karlovarsku. "Počty hospitalizovaných v chebské nemocnici opadly, ale opravdu jen mírně. V karlovarské naopak rostou. Rozhodně není žádné zlepšení, že místo 170 máme teď 162 covidových pacientů," komentoval situaci mluvčí KKN Vladislav Podracký s tím, že nemocnice naštěstí nemusí nyní tolik řešit převozy za hranice kraje.

KKN měla tuto středu obsazených 162 lůžek, v největší špičce, kterou zmiňoval Podracký, to bylo 170. Jde bohužel o rekord KKN z neděle 28. února v počtu hospitalizovaných covidových pacientů. Od 22. února se v karlovarské nemocnici projevuje zvýšený přísun pacientů, od tohoto dne totiž hranice hospitalizovaných překročila stovku, v chebské jejich počet od tohoto dne naopak nepatrně klesá.