Mariánské Lázně Ke svému konci se chýlí rekonstrukce zimního stadionu v Mariánských Lázních. Celkové náklady na opravy vyšly na sedmatřicet milionů korun. Hokejisté by měli na led vyjet podle plánu za zhruba týden.

„Původně měla být rekonstrukce hotová 22. září,“ uvedl starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. Termín se ale prodloužil o přibližně tři týdny až do 10. října. „Důvodem byl fakt, že při stavebních pracích byly zjištěny vícepráce.“

Podle jeho slov se nepamatovalo na povrchové maličkosti, které bylo třeba udělat. Opravy se tak dočkala například odtoková jáma pro led. „Rád bych ale řekl, že tato skutečnost neznamená prodražení projektu,“ uvedl starosta. „Naopak, za opravy zaplatí oproti projektu město o třiadvacet tisíc korun méně,“ zdůraznil.

Vzhledem k několikaměsíční rekonstrukci bude mít zimní stadion novou chladicí desku. Ta stará byla totiž už na hranici životnosti. Kromě toho měl zimní stadion zastaralou technologii chlazení. Čpavkové chladicí zařízení vyměnilo město za freon. Nová technologie by měla nejen zlepšit životní prostředí, ale tento krok by měl ušetřit nemalé finanční prostředky. Podle předpokladů sníží město energetickou náročnost až o padesát procent. „Kromě toho byly v rámci rekonstrukce vyměněny také veškeré mantinely a plexiskla,“ uvedl Martin Kalina.

Na projekt, který Mariánské Lázně chystaly od roku 2016, získalo město státní dotaci ve výši devatenácti milionů korun. Zbylou částku pak uhradily lázně ze svého rozpočtu.