Další kolo vyjednávání mezi ČSSD a KSČM o složení koalice v Karlovarském kraji sice nevedlo k dohodě, ale sociální demokraté při něm přišli s možným řešením budoucího obsazení devítičlenné rady kraje. A to střídavé období v případě obsazení jednoho místa, kdy by dva roky patřilo ČSSD a další dva roky KSČM. Vyřešila by se tudíž současná patová situace, kdy obě strany nadále požadují pět křesel radních. Informoval o tom šéf týmu vyjednávačů ČSSD Jakub Pánik.

Komunisté tento návrh ale odmítají. Takzvané klouzavé místo radního by tak po polovinu volebního období zaručilo majoritu v radě komunistům a pak by se situace obrátila, podotkl Pánik. ČSSD s KSČM stále dolaďuje priority. „Jsou tu dva body, kde máme rozdílné názory. A to postoj k pronájmu nemocnici v Sokolově a vybudování vědecko-technického parku. ČSSD další nájem podporuje stejně jako vznik parku, KSČM nikoliv," dodal.

Lídr komunistů Jaroslav Borka uvedl, že návrh na střídání místa v radě mezi je pro KSČM nepřijatelný a odmítá ho. Podle něho je to nepraktické z řady důvodů. „Nedovedeme si představit, že radní odpovědný za určitou oblast bude pracovat jen dva roky. Za tu dobu se nedá spousta věcí dotáhnout do konce. Pak by měl ten člověk odejít od rozdělané práce a ten, kdo ho nahradí skočí do rozjetého vlaku a převezme odpovědnost za věci, u jejichž vzniku nebyl," dodal Borka.