Představení pohádky O Balynce odehrál soubor divadla vloni 130 a stejný počet jich má naplánováno i na letošek. Pohádka o drakovi je opět součástí vzdělávacího programu na podporu třídění a recyklace společnosti EKO-KOM. „Prvních 40 představení je považováno za veřejné zkoušky, vlastní premiéra se odehraje až v červnu v Praze. Pohádka o drakovi bude hrána v Karlovarském, Pardubickém, Plzeňském a Středočeském kraji. V ostatních krajích se bude pohádka hrát v druhé polovině roku,“ uvedla za divadlo Kristýna Sklenářová.

Čerstvě vylíhnutý drak se pohybuje po karlovarském kraji od včerejška do pátku 18. ledna a navštíví postupně divadlo Husovka v Karlových Varech, Kulturní dům v Klášterci nad Ohří, Městské kulturní středisko v Kynšperku nad Ohří a Západočeské divadlo v Chebu.

„V pohádce vystupují čtyři herci, pracuje se třemi dimenzemi velikosti rekvizit, je od začátku do konce protkána hudbou a písničkami, které podobně jako v první pohádce budou děti společně s herci zpívat na jevišti. Opět se počítá se vstupem diváků na jeviště v průběhu představení a samozřejmě nebudou chybět kvalitní a obsahově hodnotné doprovodné materiály,“ poznamenala Sklenářová.

Pohádku O Balynce, dobrém štěněti v podání Karlovarské hudební divadlo vidělo vloni ve všech krajích České republiky téměř 30 000 dětí v kulturních domech a divadlech od Aše až po Ostravu.

Automobily divadla najely více než 25 000 kilometrů na cestách za dětmi, děti ale také v tisícových počtech přijížděly za Balynkou, odvážným psím detektivem, na stálé scény Divadla Dětí, které je součástí Karlovarského hudebního divadla, v Karlových Varech a v Praze.

„Také nová scéna Divadla Dětí v Praze na Letné se setkává se stále větším zájmem pražské, ale i mimopražské veřejnosti a v letošním roce by se zde mělo odehrát více než 200 představení,“ dodala Sklenářová.