„Počet zájemců o tuto formu dopravy se skutečně oproti minulým létům zvýšil, za což jsme samozřejmě rádi,“ potvrdil Zdeněk Suchan, ředitel Autobusů Karlovy Vary, které cyklobusy provozují.

Lidé mohou cyklobusem vyrazit například na Boží Dar, do Žlutic, Chyše, Valče nebo Chebu. „Například spoj do Chebu je velmi oblíbený. Lidé se nechají odvézt do Chebu a zpět jedou po cyklostezce do Karlových Varů. Menší poptávka byla po lince do Žlutic a Valče, proto jsme ji omezili na každou poslední sobotu v měsíci. Zatím jela dvakrát a zájem lidí byl obrovský. Zdá se tedy, že i tato lokalita je pro cyklisty velmi zajímavá,“ dodal Suchan.

Podle něj je výhodné si také jízdenky a místenky předem zarezervovat. „Je to větší jistota mít to předem zajištěné. Jinak díky našim partnerům můžeme nabídnout i soutěž o tři kola a další vybavení,“ nastínil ředitel.

Zájem o cyklobusy potvrzují i samotní cyklisté. „Je dobré, že jsou v provozu. Na kole jezdím pořád, je to pro mě velký relax a díky nim se v pohodě můžu dostat na místa, ze kterých potom vyrážím,“ uvedl Jiří Kučera z Karlových Varů. „Asi nejraději jezdím do Chebu, protože cyklostezka zpět je opravdu dobrá. Letos bych chtěl vyzkoušet také směr Žlutice a Valeč. Je tam pěkná příroda a zajímavé památky. Nebavilo by mě se někde válet u moře, raději vyrazím na kolo. To mi přijde daleko smysluplnější,“ dodal cyklista.