Hned dva úseky cyklostezek, které procházejí podél řeky Ohře, se v současné době dokončují přímo v Karlových Varech. Zatímco A6 vedoucí od Tuhnic k Loděnici bude hotová za pár dnů, u výstavby A5, která spojuje Meandr s Tuhnicemi, se stále objevují různé překážky.

„Úsek A6 byl stavebně poměrně jednoduchý. Už jsme na něj položili asfaltový povrch. Ještě se udělá osvětlení,“ informoval náměstek primátorky Petr Bursík s tím, že tato cyklostezka stála 3,6 milionu korun a hotová má být v červnu.

Výstavbu A5 přerušil už loni nečekaný nález vojenského kabelu, který nebyl zanesen do podkladů. A s informacemi má radnice problémy i nyní. A5 měla být přitom podle Bursíka už dávno hotová.

Co konkrétně je nyní v podkladech špatně, Bursík neupřesnil. „Když jsme opět kopli, tak jsme zjistili, že realita nesouhlasí s informacemi z projektové dokumentace. Výstavba se tak protahuje,“ vysvětlil. Úsek A5 je dražší než A6, vyjde na 9 milionů korun. Vedení karlovarské radnice plánuje i další napojení pro cyklisty. Řeší se tak například úsek od Kauflandu k Realisticu ve Staré Roli. Na část spojující Loděnici s ředitelstvím Správy lázeňských parků, které se nachází pod Ostrovským mostem, už je dokonce hotová projektová dokumentace.