Karlovy Vary po několika variantách možného řešení, kdy se uvažovalo například o směně, nakonec pozemky odkoupily a patrně příští rok na jaře by mohla výstavba nové trasy pro cyklisty začít. Podle náměstka primátora Čestmíra Bruštíka zaplatilo město za pozemky kolem 4,2 milionu korun.

„Projektovou dokumentaci i stavební povolení už máme k dispozici a teď ještě zbývá dotáhnout výběrové řízení na dodavatele stavby. Nejpozději příští rok v létě už by mohla být cyklostezka k dispozici," konstatoval náměstek.

Cyklostezka vznikne na levém břehu řeky Ohře mezi Doubským mostem a mostem u obchodního centra Varyáda. Dlouhá bude přibližně tři kilometry. Náklady na její vybudování jsou odhadovány na zhruba 30 milionů korun. Definitivní cena ovšem vzejde až z tendru.

Cyklostezka kolem závodiště citelně chybí. Úsek mezi Doubským mostem a Varyádou musí cyklisté absolvovat po frekventované silnici v Závodní ulici kolem krajského úřadu. Po dokončení cyklostezky podél řeky tak bude páteřní cyklotrasa z Chebu do Karlových Varů kompletní.

Město hodlá postavit ještě další cyklostezky, které navážou právě na páteřní trasu. Konkrétně to budou úseky Tašovice Dvory k obchodnímu centru Fontána za 3,6 milionu korun, dále cyklostezka Meandr Tuhnická lávka za 4,3 milionu korun a trasa Tuhnická lávka loděnice za přibližně 4,8 milionu korun.