Ovšem za předpokladu, že se městu podaří vykoupit pozemky podél řeky Ohře za dostihovým závodištěm. Právě tudy má totiž trasa cyklostezky vést.

Podle náměstka primátora Čestmíra Bruštíka je vlastníkem pozemků společnost PHL. Právě s ní město o odkoupení jedná. Varianta výměny pozemků u řeky za jiné poblíž Poštovního dvora, která byla před časem také ve hře, není zatím reálná.

„Potřebujeme řešit situaci v co nejkratší době, chtěli bychom mít jasno do konce března. Pak by bylo reálné, že se ještě letos podaří stavbu cyklostezky realizovat," poznamenal Bruštík.

Podotkl, že jednání jsou konstruktivní a nadějná. Město by mělo za zhruba 4 200 metrů čtverečních zaplatit kolem tří milionů korun. Což vyplývá ze znaleckých posudků. Celá transakce se nyní dolaďuje.

„Jiná alternativa než vést trasu cyklostezky za závodištěm podél řeky není. S tímto řešením počítáme už několik let. Vznikne tak souvislá trasa od Svatošských skal přes nový most nad řekou Ohří, Tašovice, pod Doubským mostem směrem k Varyádě a dále kolem řeky v podstatě až do Dalovic. Poslední úsek za závodištěm je dlouhý zhruba dva kilometry, předpokládané náklady na jeho stavbu jsou kolem 24 milionů korun," konstatoval Bruštík.

Cyklisté si velmi pochvalují nedávno dokončený úsek cyklostezky ze Svatošských skal přes Tašovice k Doubskému mostu.

Ovšem tam jim nezbývá nic jiného než se vydat buď Plzeňskou ulicí k meandru Ohře, nebo Závodní ulicí kolem krajského úřadu. Právě ta je nyní vedena jako oficiální náhradní varianta cyklostezky. „Byla označena dopravními značkami upozorňujícími na pohyb cyklistů. Ale stále je to poměrně rušná komunikace," dodal Bruštík.