Kdo znovu postaví dva mosty u Kfel na hlavním tahu mezi Karlovými Vary a Plzní, není stále jasné. Úsek musejí řidiči už několik měsíců absolvovat po objížďce, která je navíc řízená semafory. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má ale pro motoristy v tomto případě jednu dobrou zprávu, mosty budou stát rozhodně do konce letošního roku.

Tato akce ŘSD za téměř 54 milionů korun bez DPH je jednou z osmi zásadních investic, které silničáři pro letošní rok plánují na území Karlovarského kraje. Tou největší je ale bezesporu oprava povrchu na D6 v úseku mezi Jenišovem a Novým Sedlem. Výstavba nových mostů u Kfel se protáhla kvůli krachu firmy Raeder & Falge, která zakázku vloni vyhrála. Poté, co se dostala do insolvenčního řízení, tam byly práce o loňských letních prázdninách zcela zastaveny. "Výběrové řízení na zhotovitele této akce ještě není u konce," informovala mluvčí ŘSD Dana Zikešová.

Jakmile budou vhodné klimatické podmínky, chtějí silničáři co nejdříve zahájit opravu povrchu na komunikaci D6. "Jedná se o šestikilometrový úsek přibližně od Jenišova k Novému Sedlu. Práce mají stát 120 milionů korun bez DPH. Přesný harmonogram zatím neznáme. Oprava bude ale trvat několik měsíců a řidiči musejí počítat s dopravním omezením, kdy bude doprava na D6 svedená do dvou jízdních pruhů," avizovala mluvčí ŘSD.

Na D6 letos čeká řidiče ještě jedno omezení, a to u vodní nádrže Jesenice, kde se chystá oprava mostu a exitu za 30 milionů bez DPH.

Silničáři téměř pravidelně každý rok opravují jednotlivé části již zmiňovaného hlavního tahu z Karlových Varů na Plzeň. Vedle výstavby dvou nových mostů u obce Kfely se letos na této komunikaci pustí také rekonstrukce v úseku Kfely - Krásný Jez, která má stát 41 milionů korun bez DPH. "Dále na této komunikaci I/20 plánujeme opravu povrchu v úseku Vodná - Bečov nad Teplou za 22 milionů korun bez DPH," upřesnila Zikešová.

Pokračovat se bude letos také v opravě hlavní silnice poblíž Jáchymova. Tentokrát přijde na řadu její část v rozmezí Jáchymov - Abertamská, a to za 14,5 milionu bez DPH. Pokládka mikrokoberce u Olšových Vrat má stát 8 milionů, rekonstrukce mostu na komunikaci I/64 poblíž Hazlova pak 12 milionů korun bez DPH.

Jak Zikešová připomněla, vloni ŘSD v Karlovarském kraji dokončilo 14 akcí. "Začátkem března 2022 jsme zahájili stavbu 6,5 kilometru dlouhého dálničního úseku D6 u Krupé, kterou plánujeme pro řidiče pustit do provozu v druhé polovině příštího roku. V srpnu jsme například dokončili výstavbu protihlukové stěny na dálnici D6 u obce Březová ve směru na Karlovy Vary o délce 372 metrů," dodala.