VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další projekty z kraje získají peníze z programu přeshraniční spolupráce

Karlovarský kraj - Další čtyři projekty z Karlovarského kraje získají peníze z programu přeshraniční spolupráce.

19.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Další čtyři projekty z Karlovarského kraje získají peníze z programu přeshraniční spolupráce. Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru programu Cíl Česká republika - Svobodný stát Sasko na svém zasedání počátkem prosince v Dubí u Teplic.

„Karlovarský kraj předložil celkem 5 žádostí o dotaci, z čehož úspěšné byly 4 projektové záměry. Libereckému kraji byl naplánován 1 projektový záměr a Ústeckému kraji 2 projekty,“ uvedla Jana Pavlíková, mluvčí krajského úřadu.

Prvním schváleným projektem je „Překračování hranic – Nové cesty mezi zeměmi“.

„Projekt je výzkumného charakteru a má za cíl posílit přeshraniční spolupráci v oblasti poznání historického vývoje regionu. V rámci schváleného projektu se budou pořádat konference, studijní cesty, výstava a vzniknou dvě disertace. Na projekt bylo schváleno téměř 177 tisíc eur z ERDF,“ doplnila krajská mluvčí.

V druhé prioritní ose, nesoucí název „Rozvoj hospodářství a cestovního ruchu“, byly partnerům z Karlovarského kraje schváleny tři projekty.
První projekt „Stříbrná stezka – Silberstrasse – 1. Investiční etapa“ je zaměřen na přilákání turistů do oblastí se společnou historií hornictví. „Obsahem projektového záměru je zatraktivnění míst, která souvisí s tematikou hornictví,“ konstatovala mluvčí.

Ve městě Jáchymov se opraví jedna část Hornického náměstí, v Ostrově bude vytvořena expozice o hornictví, a tím dojde i k úpravám místností na šlikovském zámku. Boží Dar zpřístupní štolu, která se nachází v blízkosti obce, a osada Suchá vytvoří informační centrum. Českým partnerům bylo schváleno 1, 3 milionu eur z ERDF.

Druhý projektový záměr „Park zážitků Bad Elster – Aš“ je zaměřen na revitalizaci parků. V Aši dojde k rekonstrukci bývalého letního kina v parku Sady Míru. Bývalé letní kino bude přebudováno na místo pro setkávání, kde se budou konat česko-německé aktivity, například koncerty dětí ze škol, školek, výstavy, soutěže a podobně. Dále dojde k samotným parkovým úpravám, instalováno bude nové veřejné osvětlení a pořízen kamerový systém do parku. „Na projekt bylo pro české partnery vyčleněno téměř 850 tisíc eur z ERDF,“ doplnila Pavlíková.

Třetí projekt je také investičního charakteru a nese název „Sousedé na společné cestě bez hranic“. Hranice u Aše zrekonstruují část náměstí před radnicí a vznikne nová naučná stezka hraničních kamenů. Stezka bude na českém území 9,5 kilometru dlouhá.
Pro českou stranu projektu bylo vyhrazeno více než 451 tisíc eur z ERDF.

Autor: Ivana Kalinová

Místo události:
19.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení