Vypadá to, že dostavba D6, na kterou čekají obyvatelé Karlovarského kraje desítky let, už není tak nereálná. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž nyní pracuje na přípravě hned tří nových úseků. Z celkové délky 170 kilometrů se stále ale ještě čeká na zprovoznění 63 kilometrů, 30 z nich se nachází právě na území Karlovarského kraje.

„ Jedná se o přeložku stávající silnice I/6 mimo zastavěnou část obce Hořesedly o délce 9,2 kilometru, dále obchvat v Hořovičkách v délce 5,2 kilometru, a v Krupé plánujeme přeložku dlouhou 6,5 kilometru,“ informovala mluvčí ŘSD Dana Zikešová.

Zatímco v Krupé už mají silničáři vydána všechna stavební povolení, dokončeny jsou i výkupy dotčených pozemků a se stavbou by se mohlo začít už v prvních měsících příštího roku, v úsecích u Hořesedel a Hořoviček bude teprve ŘSD o stavební povolení žádat.

Ilustrační foto.
Fenomén Rohlík.cz dorazil už do Varů. Další obce mohou přibývat

„Nyní se na tyto dvě části zpracovává tendrová dokumentace k výběrovému řízení. Běží také inženýring ke stavebnímu povolení a zbývající výkupy dotčených pozemků. Stavební povolení bychom mohli mít do konce roku. Předpokládáme, že stavět se u Hořoviček a Hořesedel začne v polovině roku 2022,“ dodala mluvčí.

V roce 2023 mají přijít na řady části Petrohrad – Lubenec, Kmínice – Bošov a Žalmanov – Knínice. Až o rok později pak Olšová Vrata – Žalmanov a Karlovy Vary – Olšová Vrata.