„Při hokejovém utkání karlovarské Energie proti Spartě Praha mohli lidé přinést pod připravený stromeček zabalený dárek s přibližným věkem dítěte, pro které je určen. Když jsme to dělali loni, vybralo se kolem 500 dárků. Letos to ještě není spočítané, ale první odhady mluví o 800 dárcích," řekl nadšeně organizátor Bohuš Eliáš.

Ten dárky rozvážel celých osm dní a pár jich má ještě před sebou. „Bylo jich tolik, že jsem je rozvezl po dětských domovech v Karlovarském, Plzeňském a Ústeckém kraji. Kdyby v současné době nebylo takové počasí, jel bych ještě do středních Čech a Prahy," vysvětlil Eliáš.

Ten chce za všechny dětské úsměvy poděkovat hned několika lidem. „Krom hokejistů, kteří sami přispěli dárky, chci poděkovat vedení HC Energie, že mi poskytlo prostor. Zapomenout se nesmí ani na všechny, kdo přinesli dárek a tím darovali úsměvy dětem," komentoval sbírku Eliáš.

Podobná sbírka začala už v roce 2011, kdy lidé opět během hokejového zápasu vhodili na ledovou plochu plyšáky. „Tenkrát se jich sešlo na pět tisíc, musím se přiznat, že mi tenkrát ukápla slza a o to víc mě to do dalších let motivovalo," uzavřel s díky Bohuš Eliáš.