„Každoročně se snažíme program Dne cyklostezky Ohře vylepšit, aby si jej návštěvníci užili co možné nejvíce. Letos jsme proto vybrali hojně navštěvovaný prostor chebské Krajinky, kde si tento den budou moci díky blízkosti hranice užít i návštěvníci z německé strany. Věříme, že také novinka, kterou je závod v okolí Krajinky a hráze vodní nádrže Skalka, bude velkým lákadlem. Zveme všechny cyklisty, aby si v kalendářích zaškrtli datum 8. června a spolu s námi Den cyklostezky přijeli oslavit,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Patrik Pizinger.

Program dne zahájí závod horských kol XCO MTB. V 10 hodin bude u atletického stadionu na levém břehu řeky spuštěna registrace a výdej startovních čísel. Zájemci o účast v závodu se mohou již nyní přihlašovat. Přesné informace a propozice závodu naleznou na oficiálních stránkách závodního týmu PROFI SPORT CHEB, z. s.: https://cyklistikacheb.cz/. Start závodu je naplánován na 11. hodinu. Startovné je zdarma.

Mariánská u Jáchymova.
Polární záře byla i nad Karlovými Vary, podívejte se

Samotný program Dne cyklostezky Ohře bude zahájen ve 12 hodin, kdy vystoupí skupina H2O, následovat bude vyhlášení výsledků a tombola pro účastníky závodu. "Ve 13 hodin začne setkání s občany Cykloregion česko-bavorské lázně, od 13.30 hodin se pak postupně na pódiu vystřídají skupiny ŠpuntQaně, opět H2O a Muzika občas. V rámci doprovodného programu se mohou návštěvníci těšit na společnost Kolofix, kde si budou moci nechat zdarma seřídit kolo, chybět nebude již tradiční handbike a Cesta za snem, velocipedisté z Ostrova se svými retrokoly, stánek destinační agentury Živý kraj a stánek Eurocentra Karlovy Vary. Program potrvá do 16.30 hodin," uvedla mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Jitka Čmoková.