V Kynšperku mají tyto oslavy letitou tradici. Letos se obyvatelé sešli u řeky již poosmé. Jedním z iniciátorů těchto oslav je Miroslav Volf. Právě on v sobotu zářil spokojeností nad rozhodnutím zastupitelů a poděkoval všem, kteří mu nemalou měrou pomáhali.

„Během velkých záplav jsem si uvědomil, že úcta k řekám je naše budoucnost. Pokud ji neprojevíme, řeka nás potrestá. Přeji si přírodní čistý tok. Jsem rád, že krajští zastupitelé rozhodli o tom, že poslední sobota v červenci bude Dnem Ohře,“ řekl Miroslav Volf.

Součástí oslav byl i sjezd této řeky na lodích a raftech z Tršnic do Kynšperka. „Jede čtyřicet lodí a čtyři rafty,“ hlásil Volf.

Město Kynšperk akci podporuje a každý rok se na ní sejdou příznivci z celého regionu.

„Máme řeku v názvu města, proto Den Ohře podporujeme. Jsme rádi, že tudy protéká. Je zdrojem turistiky. To nám ale nestačí. Chceme, aby byla řeka spojována i s kulturními zážitky,“ řekl starosta Kynšperka René Bolvari. I on potvrdil, že se na oslavu sjíždějí lidé z okolních měst a obcí. „Je to dobrá tradice,“ zdůraznil Bolvari.

Náměstek hejtmana Petr Navrátil řekl, že Ohře je důležitá spojnice mezi lidmi a regiony. Zmínil také, že je využívána sportovci i rekreanty, ale je to prý především důležitý ekologický a společenský prvek krajiny.

Návštěvníci si oslavy oblíbili. „Letos sjíždíme Ohři, jinak se veselice zúčastňuji každý rok,“ potvrdila Martina z Kynšperka.