Obyvatelé Karlových Varů i okolí, lázeňští hosté, turisté a další obdivovatelé křišťálového skla budou mít i letos jedinečnou příležitost navštívit sklářské muzeum a sklářskou huť s průvodcem, zhlédnout ukázky zušlechtění skla, nakoupit sklo a porcelán za mimořádně výhodné ceny a pobavit se při doprovodném kulturním programu.

Pro všechny milovníky křišťálového skla Moser jsou připraveny prohlídky nového sklářského muzea a sklářské hutě s výkladem, prezentace malířky a leštičky zlata a dále prezentace mistra rytce, který předvede nejušlechtilejší dekorativní techniku – rytí skla. Všichni návštěvníci se mohou osobně přesvědčit o nevšedním talentu mistrů sklářů a dokonalém rukodělném zpracování křišťálového skla Moser. Prohlídky se budou konat od 8 do 14.30 hod.

Doprovodný kulturní program je sestaven tak, aby odpovídal požadavkům všech generací. Několikrát za den bude losována tombola o křišťálové sklo Moser. Závěrem vystoupí hudební skupina z řad zaměstnanců sklárny Moser s názvem „Červení panteři“. Jsou zajištěny stánky s občerstvení a dostatek míst k sezení.

Nebude chybět také bohatá nabídka zboží za ceny nabízené výhradně v Den otevřených dveří. V pěti prodejních stáncích bude připraven široký sortiment křišťálového skla Moser a unikáty Studia Moser.

(ru)