Stovky dětí a rodičů, kteří se v sobotu odpoledne rozhodly strávit čas na Dětském dni v rolavském areálu, se dočkaly zklamání. Akce se totiž nekonala. „Nedohodli jsme se se zástupci rybářů. Podle předpovědi počasí mělo pršet, a tak jsme většinu akcí včetně divadélka připravovali do altánků na tamějším ostrůvku,“ informuje o situaci hlavní pořadatel akce z městského Autocentra F Pavel Ondrejczik. „Ostrůvek ale patří rybářům. Ti nám přístup zakázali. Prý kvůli ohrožení, které představují nemocné stromy.

Ty by mohly údajně děti zranit. Tento argument však nepovažuji za fér, protože o ty stromy se tam staráme i my a nemyslím si, že by mohly někoho ohrozit. Také jsme ostrůvek uklidili, posekali zde trávu a podobně,“ dodal Ondrejczik. Předseda městské organizace Českého rybářského svazu Michal Riško vidí věci diametrálně jinak: „Především je asi nutné říct, že s rybářským svazem nikdo z organizátorů Dětského dne o ničem nejednal. Ani jsme nevěděli, že se tam tato akce chystá.“ „Je prokazatelnou skutečností, že na ostrůvku jsou stromy, které jsou poškozené a mohly by poměrně snadno někomu ublížit,“ argumentuje Riško. „Proto jsme se rozhodli ostrov pro tuto akci uzavřít.

Vzhledem tomu, že na Rolavě máme i jiné pozemky, nechápu, proč pořadatel zrušil celou akci jen kvůli zavření ostrůvku. To považuji za, lidově řečeno, tyátr, jehož cílem je poškodit nás, rybáře.“ Podle Riška je také perličkou, že od rolavského areálu nemají rybáři klíč. Ten prý má Ondrejczik. „On také rozhoduje o tom, zda budeme či nebudeme muset napustit Rolavu.

I to je pro nás dost absurdní situace,“ dodává Michal Riško. Jeden z členů karlovarské rybářské organizace Jiří Turek však požaduje odvolání Michala Riška z funkce předsedy rybářského svazu. „Skutečnost, že si dovolí pan Riško zrušit Den dětí, to považuji za velkou nehoráznost,“ rozčiluje se Jiří Turek. Rybáři o rolavský areál pečují už přes deset let, mimo jiné také o čistotu vody v koupališti. „Město se o Rolavu nikdy prakticky nestaralo,“ dodal Michal Riško.