Od pátku minulého týdne se na Karlovarský kraj valí jeden přívalový déšť za druhým. Silného lijáku se dočkali lidé i včera ráno. Zatímco vodáci se radují, že voda v řece Ohři alespoň trochu stoupla, hasiči jsou v plné pohotovosti. „V bývalém karlovarském okrese jsme z pondělka na úterý odčerpávali několik zatopených sklepů, nejhorší situace v kraji byla ale rozhodně v Chebu, kde hasiči i lidé v noci snad ani nespali,“ konstatoval mluvčí hasičů František Petr. Silný noční déšť v Chebu zatopil zimní stadion, archiv celní správy a několik výtahových šachet. „Na některých místech hasiči stále odčerpávají vodu,“ doplnil včera odpoledne mluvčí Petr.

Silné lijáky zvedly hladinu vody v řece Ohři. „V Dolních Drahovicích v Karlových Varech je současný průtok čtyřicet dva kubíků za vteřinu, ještě v pondělí to bylo ovšem jen dvacet šest kubíků,“ upřesnila zaměstnankyně chomutovského dispečinku Povodí Ohře Jaroslava Čadská. Podle ní napršelo za dvacet čtyři hodin z pondělka na úterý na Chebsku 70 milimetrů.

„Průtoky se opravdu hodně rychle zvýšily. Nepředpokládáme ale, že by vydržely. Byly způsobeny výraznými lokálními srážkami, které už meteorologové nepředpokládají,“ doplnila Čadská s tím, že v kraji nehrozí ani nejnižší stupeň povodňové pohotovosti.