V letošním roce si připomínáme 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Soutěž je spojena právě s tímto významným výročím. Úkolem je namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“. Forma díla ale není striktně daná, tvořit můžete jak vás napadne. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů či MP3 přehrávačů.

„Naším cílem je, aby se děti vydaly na dobrodružnou cestu do minulosti a zkusily ztvárnit, jak to asi vypadalo v našem regionu před 100 lety. Fantazii se rozhodně meze nekladou, proto je zcela na nich, jakou si zvolí výtvarnou techniku. Mohou kreslit, malovat, tvořit koláže nebo trojrozměrné objekty. V uplynulém roce bylo do soutěže přihlášeno rekordních 186 děl. Věřím tedy, že téma děti opět nadchne a pošlou nám spoustu krásných a nápaditých prací,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Soutěží se celkem ve dvou věkových kategoriích, přičemž z každé budou odbornou porotou vybrány tři nejlepší práce. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny po prázdninách a uveřejněny na webových stránkách Karlovarského kraje. Posílat své výtvory můžete do 29. června. Soutěží se ve dvou kategoriích. Jednotlivci od 6 do 10 let a jednotlivci od 11 do 15 let.

Každá práce musí mít na zadní straně nalepený štítek, kde bude uvedeno jméno a příjmení soutěžícího, soutěžní kategorie a kontakt (adresa a telefon). V případě chybějícího štítku nebude dílo do soutěže zařazeno. Práce mohou děti zasílat poštou na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, Veronika Severová, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary.

Druhou možností je dílo osobně doručit po telefonické domluvě do kanceláře Veroniky Severové (telefon 354 222 116).