V kategorii pro žáky od 1. do 5. tříd nazvané Navrhni si svůj dekor kolonádního pohárku zvítězil Jiří Václav Baloun ze ZŠ Nová Role. V kategorii Navrhni nový design kolonádního pohárku pro žáky 6. až 9. tříd základních škol a žáky nižšího stupně víceletých gymnázií obsadila 1. místo Maria Divkovič z Prvního českého gymnázia v Karlových Varech. Do soutěže dorazily návrhy od studentů napříč celým Karlovarským krajem, do první kategorie se přihlásilo celkem 64 návrhů, do druhé pak 111. Vítězové obdrželi ceny, které do soutěže věnovaly firmy Thun 1794 a G. Benedikt Karlovy Vary. Ale třeba i voucher v podobě bezplatného vstupu do porcelánové školičky v Nové Roli, kde si budou moci vlastnoručně vyhotovit další pohárky či hrnečky.

„Pro porotu bylo velice složité vybírat z takového množství krásných návrhů, ale o to příjemnější práce to byla. Pro nás, jako pro zaměstnavatele, je tato soutěž potencionální příspěvek do naší tvorby a budeme velice rádi, když se některé z těchto dětí objeví v budoucnu u nás ve firmě, například jako designéři,“ uvedl Vlastimil Argman, ředitel společnosti Thun 1794 a porotce v soutěži, kterou organizovala Karlovarská agentura rozvoje podnikání ve spolupráci s odborem školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu.

Redaktoři Deníku prošli bývalý areál pivovaru. Je plný odpadků, ale i potřeb pro narkomany. V odstavených kamionech bydlí bezdomovci.
Exkluzivně: Víme, jak to vypadá uvnitř zdevastovaného areálu pivovaru

„Poměrně často se u nás v Karlovarském kraji opomíjí tradiční řemesla jako je např. výroba porcelánu. Jsem velmi rád, že se nám ve spolupráci s výrobci porcelánu podařila uspořádat tato soutěž. Vím, že v kraji máme šikovné děti, nicméně mě příjemně překvapilo, že se jich do této soutěže přihlásilo tolik,“ těšilo člena rady Karlovarského kraje Josefa Janů.

„K jakékoliv designérské práci patří v této době neodmyslitelně počítač, ale je to pouze jeden z nástrojů, který slouží místo tužky, ale nemůže suplovat řemeslný um. Doufám, že děti to bavilo, že je to bude bavit i nadále a doufám také, že i v budoucnu zde budeme mít takové krásné, nápadité a svěží designy,“ dodala k soutěži výtvarnice Lenka Sárová Malíská.

Výsledné pořadí

- kategorie "Navrhni si svůj dekor kolonádního pohárku" – pro žáky 1. – 5. tříd základních škol
1. místo Jiří Václav Baloun (ZŠ Nová Role)
2. místo Jaroslav Suchý (ZŠ Moudrá Sova Karlovy Vary)
3. místo Dominik Skalík (ZŠ Mozartova Karlovy Vary)

- kategorie "Navrhni nový design kolonádního pohárku" – pro žáky 6. – 9. tříd základních škol a žáky nižšího stupně víceletých gymnázií
1. místo Maria Divkovič (První české gymnázium v Karlových Varech)
2. místo Amálie Košinová (První české gymnázium v Karlových Varech)
3. místo Anna Kormaníková (ZŠ J. A. Komenského Chodov)