Jak dětem poradit se zdravou výživou a prevencí před nemocemi a udržet si jejich pozornost? Tento rébus vyřešili studenti karlovarské Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy zdravotnické. Ti si pro děti ze tří mateřských škol připravili zábavné a zároveň poučné představení. To se konalo včera v kině v Kyselce.


„Tuto osvětu už děláme několik let. Jde o to, že se naši žáci snaží zábavnou formou vysvětlit dětem základní věci,” konstatovala Hana Švejstilová, ředitelka zdravotnické školy. „Akci jsme zaměřili na zdravý životní styl, správné stravování a také prevenci nemoci,” dovysvětlila ředitelka.

V kině v Kyselce se sešly děti ze tří mateřských škol. Šlo o MŠ Kyselka, Šemnice a Velichov. Představení si pro ně připravili žáci prvního ročníku oboru diplomovaný farmaceutický asistent. „Žáci si program vymysleli sami a dopadlo to velmi dobře. Určitě budeme v podobných aktivitách pokračovat,” řekla Švejstilová.

Vystoupení mělo význam také pro samotné studenty. „Je výhoda, že se při ní naučí komunikovat a zaujmout děti. Kontakt s lidmi bude ostatně pro ně důležitý i v budoucí praxi,” potvrdila Helena Pěnkavová, třídní učitelka studentů. „Zároveň je naší snahou směřovat tyto akce právě i na venkovské školky, na které se v tomto směru často zapomíná,” doplnila.

Velmi spokojené byly i děti ze školek a také učitelky a ředitelky. „Akce byla tradiční, protože se zdravotní školou už spolupracujeme delší dobu. jsme moc rádi, když se něco podobného koná. Žáci předvedli skvělou zábavu a krásné představení. Líbilo se mi, že žáci dokázali děti zaujmout a ty jim tleskaly a komunikovaly s nimi,” pochválila Lydie Kučerová, ředitelka Mateřské školy Velichov.

Pro samotné studenty karlovarské zdravotní školy byl program také přínosný. „Připravovali jsme program od září. Moc nás to bavilo a byli jsme rádi, že se dětem naše představení líbilo,” zhodnotila studentka Šárka Frischová z Kraslic.

Kdo by měl zájem se o zdravotnické škole dozvědět více, může ji navštívit 9. prosince, kdy se zde bude konat velmi zajímavý den otevřených dveří a lidé si tak budou moci školu kompletně prohlédnout a získat informace.