Bohatou nabídku sportovních i kulturních akcí si pro děti na jarní prázdniny připravily organizace na Karlovarsku. Chybět nebudou turnaje ve stolním tenise či lyžařský tábor.

„Samozřejmě připravujeme řadu zábavných a společenských akcí na každý prázdninový den. Bohužel musíme zredukovat náš program, jelikož máme k dispozici pouze část budovy, a to z důvodu malování některých místností,“ uvedla pracovnice Městského domu dětí a mládeže v Ostrově Šárka Märzová. Akce s názvem Týden v hernách začíná v Ostrově 7. února.

„Každý turnaj začíná vždy v 9.30 hodin. Na programu je turnaj ve florbale, šipkách, stolním tenisu, stepmánii, kulečníku, stolním hokeji a fotbalu,“ dodala Šárka Märzová. V prázdninových dnech bude v Ostrově otevřeno také místní Ekocentrum.

„Lidé si v Ekocentru mohou prohlédnout více než sto chovaných zvířecích druhů nebo se podívat na instruktážní film o třídění odpadů a jejich následném využití. Promítání filmu proběhne vždy v 10.00 a ve 13.00 hodin,“ uzavřela.

Tradiční program připravil také Dům dětí a mládeže v Nové Roli. „Opět pořádáme lyžařský tábor v Jáchymově v Novém Městě. Letos jedeme pošesté a účast je opět dobrá, přihlásilo se nám přibližně 25 dětí,“ konstatovala Jana Handšulová, pracovnice domu dětí v Nové Roli.

Bohatý program měl připraven také Dům dětí a mládeže v Karlových Varech. „Bohužel se nám do prázdninových akcí nepřihlásil dostatek dětí, a museli jsme tedy celý tento program zrušit,“ konstatovala ředitelka Dagmar Čejková.