Indiánská dobrodružství a kultura. Tak by se dal shrnout program, jenž se konal v rámci Loučení s prázdninami, které uspořádali v sobotu 28. srpna v novorolské knihovně. Zde se mohly děti dozvědět spoustu zajímavých informací a společně s dospělými si i dobrodružně zasoutěžit.

„Letos se koná už patnáctý ročník této akce, ale každý rok hledáme nové téma. Tentokrát jsme si vybrali indiány, protože nám tento námět připadal zajímavý a navíc jsme chtěli dětem indiánskou tematiku i připomenout,“ uvedla Ladislava Nemčičová, vedoucí knihovny.

Podle ní byla přichystána řada zajímavostí. „Děti si mohly vyzkoušet indiánské disciplíny, jako například hod tomahavkem, oštěpem, střelbu z luku, boj o poklad kmene Apačů a další věci,“ nastínila program vedoucí.

Podle ní bylo překvapením, že řada dětí už toho o indiánech tolik neví. „V našem mládí, to bylo hraní na indiány jednou z nejoblíbenějších zábav. Dnešní děti už ale podobné knížky příliš nečtou a filmy s indiánskou tematikou nesledují. I proto jsme jim chtěli ukázat, že to může být i velmi zajímavé a zábavné,“ doplnila Nemčičová.

V knihovně si návštěvníci mohli také prohlédnout indiánské výrobky a seznámit se s autory, kteří o indiánech píší. Odpolední program patřil také dospělým. „Pro ty jsme připravili vědomostní test, aby si zavzpomínali právě na indiánské hrdiny a podobně. Mohli si také vytvořit totem,“ dodala Nemčičová.

Program děti bavil. „Indiáni se mi moc líbí, jsou zajímaví. Navíc v naší knihovně se nikdy nenudím, je tady opravdu super zábava, knížky a lidé,“ svěřila se šestiletá Pavlína Klimešová.