Základní škola Marie Curie-Sklodowské se pomalu, ale jistě stává zajímavou volbou pro rodiče a jejich děti. Velké plány, které se však naplňují. Školu mají nově vybavenou moderní učebnou informatiky, cvičným bytem či keramickou dílnou s pecí.

„Chceme děti vést k výuce řemesel a zvládnutí práce v domácnosti," uvedla asistentka ředitele Eva Smetanová, ta se rozhovořila i o dalších plánech školy: „Na zahradě škola staví velkou pergolu, kde chceme v letních měsících vést výuku. K té bude přiléhat naučná stezka a děti tak nebudou muset pořád sedět ve školních lavicích, ale i venku na čerstvém vzduchu."

Moderního přístupu k dětem a k jejich výuce si všimli i rodiče. A tak některé děti jezdí za základním vzděláním ze vzdáleného Ostrova. „Místo toho, aby můj syn seděl ve třídě s dalšími třiceti spolužáky, se zde ve třídě učí s deseti až patnácti dětmi. Navíc jsou zde nové multimediální pomůcky a tak zde škola začíná vypadat podle hesla J. A. Komenského, škola hrou," prozradila Deníku jedna z matek, která se přišla podívat na den otevřených dveří.

Zdejší škola myslí i na podporu vzdělanosti dětí ze sociálně znevýhodněných rodin. „Snažíme se zachytit trend, který by měl dětem pomoci k nalezení práce v budoucnosti, tím především myslím výchovu kvalitních řemeslníků, kteří podle mého dnes na trhu práce buď chybí a nebo nejsou v dostatečném počtu," vysvětlil ředitel školy Jan Musil.

Škola podle slov ředitele chce navrátit opomíjený prvek do základního vzdělání, a to základní výuku v oblasti starosti o domácnost. „Děti se mi na vaření hlásí v takovém počtu, že snad budu muset udělat talentové zkoušky," svěřila se svým kolegyním lektorka vaření.

(tom)