„Úkolem našich mladých čtenářů bylo navrhnout, do předem připravených šablon triček, svůj vlastní návrh podle oblíbené knihy,“ uvedla vedoucí oddělení pro děti Barbora Čihařová.

Tento úkol nebyl vůbec snadný. Děti se rozhodovaly, jaké knize mají dát přednost či jak uchopit dané téma. Přesto se soutěže nakonec zúčastnilo celkem 153 dětí ve věku od 5 do 15 let.

Nejpočetněji zastoupeným motivem byl oblíbený Minecraft, ať to byly herní příručky či příběhy o této počítačové hře. Ale je potřeba říci, že děti čtou knihy nejrůznějšího zaměření a žánrů.

Mezi knihami, které se na tričkách objevily, byly Disneyovky, ale také klasické pohádky a příběhy o zvířátkách a vílách, starší děti preferovaly knihy dobrodružné a napínavé a ti nejstarší zase dystopické příběhy, dívčí romány nebo dokonce i knihy určené dospělým čtenářům. Nechyběla ani dětská klasika, jako je Dášeňka, čili život štěněte nebo Děti z Bullerbynu a dokonce ani ztvárnění naučné literatury a encyklopedií.

Děti použily různé výtvarné techniky – kresbu, koláž či malbu.
Ze všech úžasných prací bylo vybráno 6 nejlepších ve 3 kategoriích. V každé kategorii byly tak oceněny 2 nejlepší návrhy.

Vítězové:
Kategorie 6 – 9 let
Anastasije Bohun a Albert Špalek
Kategorie 10 – 12let
Lucie Appeltauerová a Eliška Molčanová
Kategorie 13 – 15let
Lenka Vítová a Lucie Sládková

Na výstavě v půjčovně pro dospělé je k vidění na 90 návrhů triček ze soutěžních 153 prací.
Zájemci si mohou výstavu prohlédnout v pracovní dny od 9:00 do 19:00 a v sobotu od 9:00 do 15:00, a to až do 30. června.