Mateřskou školu v současnosti navštěvuje 50 dětí a při zápisu mají zájem o umístění malých předškoláků i rodiče z blízkého Sokolova.

Právě mateřská škola byla jedním z míst, kam se vypravila hejtmanka Jana Vildumetzová při pracovní návštěvě Dolního Rychnova. V doprovodu starostky Anny Klímové si prohlédla areál firmy Frenzelit, jež se specializuje na výrobu technických textilií například do automobilů.

Společnost zaměstnává okolo 80 lidí, a protože i tady pociťují nedostatek kvalifikovaných pracovníků, snaží se pro stávající zaměstnance nabídnout mimo jiné zajímavé benefity nebo akce pro rodiny s dětmi.

Starostka Klímová ukázala hejtmance místo na silnici II. třídy vedoucí do Sokolova, kde chybí přechod pro chodce, ale přesto tudy denně chodí mnoho dětí do školy a dospělých do práce. I přes snahu vedení obce se zatím nepodařilo vznik přechodu zajistit.

„Nechápu, že se dlouhodobě nepovedlo situaci změnit, měl by to být zájem dopravní policie i města Sokolov postarat se o bezpečnost lidí na frekventované komunikaci. Budu ve spolupráci s náměstkem pro oblast dopravy Martinem Hurajčíkem apelovat na zástupce policie a města, aby přechod pro chodce v místě zřídili,“ uvedla hejtmanka.

Obyvatele obce, kteří přišli na setkání s hejtmankou, informovala o tom, jak výstavbu dalších úseků D6 komplikují někteří lidé, kteří se nemají zájem domluvit na výkupu pozemků, dále o dohodě s Ministerstvem dopravy, které by mělo osvobodit obchvat Sokolova od hrazení dálničního poplatku.

Mluvilo se také o problémech s nedostatkem sester a dalšího zdravotnického personálu v kraji, o dotacích pro sportovní kluby v obcích nebo o rozdílech mezi přechodnou a trvalou formou pěstounské péče.