„Paní ředitelka s učitelkami si o to řekly samy. Školka tak dál mohla fungovat a opravdu před nimi díky tomu smekám,“ poznamenala starostka.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkŠkolku nenavštěvují jen místní děti, ale dojíždějí sem až z Ostrova, Jakubova či Radošova. „Kapacita je sedmadvacet a je určena i pro ty mladší, tedy děti od dvou až do šesti let. Docházejí k nám i ty, které potřebují speciální péči,“ upřesnila starostka, která si uvědomuje, že školka nabízí rodinné prostředí, a proto je velmi oblíbená.

Mezi veřejností získala nejvíce bodů rekonstrukce bývalého hotelu Korunní princ Rudolf v Kyselce. Ten z celkových 7 226 hlasů získal 1 620.
Podívejte se: Nejlepší stavbou roku je Sparkasse, lidé zvolili Korunního prince

A aby těm nejmenším bylo ještě lépe a venku mohli trávit co nejvíce času i za ne právě ideálního počasí, nechá jim obec přes léto postavit nový dřevěný altán. „Budou v něm i stolky a lavice. Děti se do altánu budou moci schovat před sluníčkem, ale i před deštěm,“ doplnila Sinkulová Moravcová.

Náklady na pořízení dřevěného altánu jsou tři sta tisíc korun. A to měl Velichov štěstí, že zakázku získal za takovou částku. Podle starostky totiž v poslední době jde cena dřeva rapidně nahoru.