Koncert byl zaměřen na pomoc integraci Ukrajinců v Karlovarském kraji, ale i jako výzva k tomu, aby se na Ukrajině uklidnila současná situace.

„Sbor je tady na čtyři dny a kromě koncertů v Děpoltovicích a Mariánských Lázních si prohlédl i Prahu a Loket. Moc se jim zde líbí," řekl předseda Svazu Ukrajinců Bohemia Vladyslav Rohovyi. Ten byl nadšený, že na koncert přišel i velký počet Čechů. „Za to jsem moc rád," podotkl. Hudební sbor zazpíval především lidové písně, ale vrátil se i ke koledám. Stranou nezůstala ani otázka dnešní situace na Ukrajině. „Těmito dětskými hlasy chceme podpořit národ, který bojuje za svou pravdu, k uklidnění a vyřešení situace," řekl Rohovyi.

I spolupráci s děpoltovickou radnicí si nemůže vynachválit. „Zřídili jsme zde knihovničku, do které své kusy daroval i ukrajinský velvyslanec," pochvalně komentoval Rohovyi.

Kromě koncertů stále běží v budově krajského úřadu výstava o hladomoru Ukrajinců v letech 1932-1933. V tomto období vlády Stalina zemřelo na deset milionů lidí. Fotky a text zde budou vystaveny až do konce ledna.