Stačilo totiž málo a areál, který patří České poště, byl prodán v dražbě. Pošta jej totiž zařadila do nepotřebného majetku a rozhodla se jej prodat. I když současný pronájemce měl smlouvu ještě na dalších pět let. Stanovená dražební cena byla pět milionů korun. Po intervenci hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) u ministra vnitra a vedení České pošty, protože kraj se rozhodl areál koupit sám, bylo od dražby ustoupeno, ovšem jednání mezi oběma stranami zkomplikovala cena za areál.

Kraj svoji žádost zakoupit pozemek zdůvodnil jednak tím, že chce přes Ohři postavit novou lávku, která je už v havarijním stavu, a také tím, že areál navštěvuje řada lidí a funguje v něm i lesní školka. České poště proto kraj navrhl, aby využila svého práva a podle jednoho z ustanovení v podmínkách dražby aukci bez udání důvodu zrušila. Což se také v dubnu stalo. Jenomže od té doby se jednání o transakci mezi oběma stranami, tedy mezi krajem a Českou poštou zadrhla. Pro Českou poštu musí být případná dohoda s krajem ekonomicky výhodná, aby nadále jednala s péčí řádného hospodáře, stejně tak ale totéž tvrdí Karlovarský kraj. Původně stanovená dražební cena byla pět milionů korun.

„Jednání o ceně za prodej pozemků se stále probíhají. Od toho se také odvíjí případný termín prodeje,“ uvedl Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.

Pro provozovatele Dětského ráje by dražba pozemku znamenala velký problém. Od roku 2013 areál modernizovali a investice činily tisíce korun. O to, aby si pozemek mohl Dětský ráj od České pošty koupit, usilovali provozovatelé před dražbou marně. Pokud by se tedy Karlovarskému kraji podařilo s Českou poštou dohodnout, v což hejtmanka Vildumetzová stále věří, pronájem by současným provozovatelům pokračoval.