„Podporovat malé hasiče je rozhodně třeba. Spíše se vybavují normální hasičské sbory, takže dětští hasiči pak nemají s čím pořádně trénovat," uvedla Jitka Pokorná, starostka Nové Role.

„Cítila jsem tak potřebu s tím něco dělat. Dříve tu mladí hasiči bývali, ale dlouhá léta byli v útlumu, takže teď začínají opět od začátku," dodala starostka.

„Takovýto výcvik je pak užitečný i tím, že v dětech může vzbudit vážný zájem o pokračování v této činnosti i v dospělosti. V současnosti má Nová Role dva profesionální hasiče, kteří vzešli právě odtud," doplnila Pokorná.

„Na setkání starostů jsem to proto předložila hejtmanovi Karlovarského kraje Josefu Novotnému. Následně jsme na základě naší předešlé diskuze s hejtmanem podali žádost o dotaci. Ta nám byla schválena a její výše by nám měla postačit na pokrytí potřeb jak dětí, tak i dorostu," pokračovala Jitka Pokorná.

„Prozatím máme u nás oficiálně pětadvacet dětských hasičů a přibíráme další. Až nám peníze z kraje dorazí, určitě za ně nakoupíme co nejvíce vybavení bude možné," řekla Anna Kejvalová Kusová, vedoucí mladých hasičů.

„Soutěže pak probíhají stejně jako u dospělých, akorát mají děti více disciplín, aby se pořádně vyřádily. Mají například soutěže v hasičském útoku, štafetu i soutěže jednotlivců. Je ovšem jasné, že je to pak mnohem náročnější na přípravu," dokončila Kusová, vedoucí mladých hasičů v Nové Roli.