Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Nyní dostane navíc moderní projektor, čímž se zvýší jeho úroveň. Kino se navíc nenachází v moderním objektu, stojí v parku přes řeku naproti lázním. Ten byl postaven už v roce 1890 a v minulosti patřil ke komplexu lázní. Jeho název byl Picí pavilón.

„Do kina chceme kupovat nový CDI projektor, jehož pořizovací cena je milion korun. Požádali jsme proto na pořízení tohoto přístroje o dotaci z masky Krušné hory západ, kde je myšleno i na podporu místního kulturního dění,“ uvedl starosta Kyselky Aleš Labík.

Kino se snaží udržet v rámci konkurenceschopnosti. A právě proto potřebuje moderní projektor. „Provoz kina musíme hodně dotovat. Promítáme především o víkendech, ale doposud můžeme kvůli staršímu typu projektoru premiérové filmy nabízet až ve druhé vlně. Až budeme mít DCI zařízení, budeme mít stejnou kvalitu jako velké kinosály a budeme moci promítat premiérové filmy okamžitě, co budou v nabídce,“ vysvětlil starosta Labík.

I toto malé kino se podílí na projekci v rámci mezinárodního filmového festivalu (MFF). Aby bylo jeho řádným partnerem, potřebuje ovšem kvalitní projektor. Obec navíc během MFF spojuje s Karlovými Vary výletní vláček. Díky novému vybavení by tak během festivalu mohla ožívat i tato malá obec v malebném Poohří.

Vedle nového projektoru chce obec pořídit do kina i nové sedačky. Ty současné jsou už dosti opotřebované. Nové mají být více designově sladěné. Jejich cena je 540 tisíc. I v tomto případě Kyselka žádá o dotaci. Kino slouží i k různým akcím, například i k přednáškám. To je velmi praktické, protože se během nich může promítat na velkém plátně. (jako)