I letos nabídne tradiční soutěž Stavba roku, ve které už hlasují lidé na stránkách www.stavbykarlovarska.cz. Zatím vede požární zbrojnice ve Skalné.

„Chceme celou akci otevřít více veřejnosti, a to za méně peněz, značně jsme ji zeštíhlili,“ uvedla Anna Vlášková z České komory autorizovaných inženýrů, která je hlavním pořadatelem.

„Připouštíme, že jsme podhodnotili mladou generaci. I proto budeme nově oceňovat studenty. Změny jsou také v cílech akce. Těmi letošními tak jsou tato témata: budoucnost regionu, dobré jméno oboru, region jako takový, důležitost řemesla a vzdělávání laické i odborné veřejnosti,“ upřesnil místopředseda Regionálního stavebního sdružení Rudolf Borýsek. Sdružení chce během akce více spolupracovat s odbornými školami, na kterých se tak pořádají dny otevřených dveří a soutěže.

Dny stavitelství se letos naopak nezabývají památkami. Na druhou stranu sdružení poprvé ocení nejen stavbu či projekt, ale i nejlepšího projektanta, stavbyvedoucího a vyhlásí také osobnost stavitelství Karlovarského kraje. Slavnostní vyhlášení se bude konat v komorních prostorách Galerie umění 7. června. Jak Borýsek dodal, do budoucna by se zakončení mohlo konat na Mlýnské kolonádě.